W poniedziałek 19 kwietnia serdecznie zapraszamy do odwiedzenia placówek i wzięcia czynnego udziału w zajęciach przez nie przygotowanych:
Młodzieżowa Placówka Wychowawcza w Sopocie (Al. Niepodległości 778)
12.00 – 13.00 – Prezentacja multimedialna pracy placówki – ostatnie lata (wszystkie zakresy podejmowanych działań)
13.30 -16.00 – Zajęcia sportowe na terenie Sopockiego Centrum Rekreacji (zajęcia na ściance wspinaczkowej) – grupa MPW wraz z grupą z sopockiego MOPS-u oraz Klub Młodzieżowy „MEANDER”
16.30 – 18.00 – Konkursy oraz gry i zabawy w MPW (przy sprzyjającej pogodzie na podwórku) lub Boisku MOSiR
18.00 – 19.00 – Poczęstunek, podsumowanie dnia, dodatkowo – spotkanie z rodzicami
Centrum Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży im. bł. Piotra Jerzego Frassatiego (ul. Jesionowa 6, Gdańsk Wrzeszcz)
W programie:
Grupa najmłodsza 3-5 lat (zajęcia w małej części Centrum)
8.15 – 9.15 – Zabawy muzyczno-ruchowe (sala bawialna)
9.15 -10.15 – Zajęcia w kuchni dydaktycznej (aneks kuchenny) – wspólne pieczenie babeczek
10.15 – 11.00 – Gry dydaktyczno-edukacyjne (jadalnia)
11.00 – 11.40 – słodki poczęstunek: wcześniej upieczone babeczki (jadalnia)
11.40 – 12.15 – Bajkoterapia (sala bawialna) – czytanie bajek przez wychowawcę
Grupa średnia 6-11 lat (zajęcia w małej części Centrum)
12.30 – 13.40 – Reedukacja (jadalnia) wychowawca oraz chętni goście będą mogli pomóc dzieciom w odrabianiu lekcji i nadrabianiu zaległości
13.40 – 14.40 – Zajęcia w kuchni dydaktycznej i poczęstunek (aneks kuchenny) – wspólne przygotowywanie i konsumpcja wiosennych kanapek
14.40 – 16.00 – Pokaz mody przygotowany przez dzieci (sala bawialna i jadalnia)
16.00 – 16.40 – Planszowe gry edukacyjno-dydaktyczne (aneks kuchenny)
16.40 – 17.00 – Wspólny krąg końcowy- podsumowanie dnia (sala bawialna)
Grupa starsza 11-19 lat (zajęcia w dużej części Centrum)
15.00 – 16.00 – Reedukacja (jadalnia) wychowawca oraz chętni goście będą mogli pomóc dzieciom i młodzieży w odrabianiu lekcji i nadrabianiu zaległości
16.00 – 19.00 – Arteterapia: Terapia dla każdego (komnata tajemnic) – wykonanie prostych prac plastycznych wspólnie z częścią wychowanków Centrum i osobami chętnymi spośród gości
16.00 – 17.00 – Zawody sportowe (sala tortur) dla wszystkich chętnych – zawody sportowe prowadzone przez Wolontariusza z AWFiS
17.00 – 19.00 – Kuchnia dydaktyczna (aneks kuchenny, jadalnia): ITALIANO DAY – przygotowywanie wspólne z częścią wychowanków pizzy dla wszystkich uczestników, jak również dla zaproszonych gości i wspólna degustacja
18.00 – 18.40 – Gry planszowe (sala komputerowa) oraz Mecz – „Piłkarzyki” (sala klubowa)
18.00 – 18.40 – Projekcja zdjęć z różnych ciekawych wydarzeń Centrum (sala klubowa)
18.40 – 19.00 – Wspólny krąg końcowy – podsumowanie dnia (sala klubowa)
Świetlica „Pod Kasztanem” (ul. Brzegi 45, Gdańsk Orunia)
W programie:
10:00 – 11:30 Zajęcia dla szkół – Gr. I
12:00 – 13:30 Zajęcia dla szkół – Gr. II
14:00 – 15:00 Kasztanowy Kącik Porad – konsultacje psychologiczno – pedagogiczne pracownicy Świetlicy chętnie podzielą się wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą
15:00 – 18:00 Wszystkich zapraszamy do Kawiarenki „Pod Kasztanem” na własnoręcznie przygotowane „małe co nie co”. Nasi podopieczni będą umilać czas gościom opowiadając o swojej Świetlicy . W trakcie zaproponujemy pokaz prezentacji multimedialnej, obejrzenie wystawy prac dzieci „Kadry z życia Kasztanów” oraz quiz sprawdzający wiedzę o naszej Świetlicy.
Świetlica „Słoneczne Wzgórze” (Trakt św. Wojciecha 440, Gdańsk – Święty Wojciech)
W programie:
10.00 – 12.00 – „Wesoła Świetlica” – zajęcia integracyjne dla dzieci i młodzieży prowadzone przez wychowawców świetlicy
12.15 – 13.00 – Zajęcia taneczne – nauka tańca prowadzona przez wychowawców świetlicy
13.10 – 15.00 – Kawiarenka świetlicowa, pokaz slajdów, prezentacji wykonanych przez uczestników świetlicy
15.15 – 16.00 – Loteria fantowa
16.00 – 17.00 – Warsztaty psychologiczne prowadzone przez Panią psycholog Agnieszkę Wieliczko
17.00 – 18.00 – Program artystyczny – pokaz kabaretów w wykonaniu grupy młodzieżowej GKT „WZGÓRZE”
Świetlica Socjoterapeutyczna przy Szkole Podstawowej w Skrzeszewie
od godz. 16.00
W programie:
– Przedstawienie „Czerwony kapturek – nowa historia”
– Piosenka „Pięknie żyć” w wykonaniu Weroniki Kunkel wychowanki świetlicy
– Wywiad przygotowany przez wychowanków świetlicy z uczestnikami uroczystości na temat działalności świetlicy
– Piosenka „Panie Boże dla Ciebie śpiewam” – wychowankowie świetlicy oraz chór szkolny
– Prezentacja multimedialna „ Kim zostanę w przyszłości”
– Piosenka „ Koronkowa Lambada”
– Podziękowanie i rozdanie upominków wykonanych przez dzieci ze świetlicy
Warsztaty Terapii Zajęciowej w Łapinie (ul. H. Sienkiewicza 50, Łapino Dolne)
W godzinach 9.00 – 14.00
Osoby odwiedzające placówkę dowiedzą się jak powstają ceramiczne filiżanki, wspólnie zrobią ciasto (propozycja skierowana do dzieci), poznają technikę batiku, witrażu i decoupage. Nauczycielami gości będą niepełnosprawni, którzy podzielą się swoją wiedzą na temat w/w technik.