WOLONTARIAT

Nieodłączną formą pomocy w opiece hospicyjnej jest wolontariat.

Jeśli masz trochę wolnego czasu, który chcesz podarować drugiemu człowiekowi zapraszamy w nasze szeregi!

Wolontariat hospicyjny działa w szerokim zakresie:

- wolontariat opiekuńczy (związany z opieką nad pacjentem, pomaganiu w czynnościach pielęgnacyjnych oraz towarzyszeniu osobom chorym – do tej formy konieczne jest ukończenie kursu przygotowującego -> zapytaj nas o szczegóły)

- wolontariat gospodarczy (pomoc w pracach porządkowych na terenie Domu Hospicyjnego, pielęgnacja ogródka, itp.)

- wolontariat akcyjny (udział w zbiórkach, piknikach, akcjach promocyjnych oraz innych wydarzeniach na rzecz Domu Hospicyjnego)

Koordynator wolontariatu: Elżbieta Bęben
e-mail: ebeben@caritas.pl