Caritas Archidiecezji Gdańskiej

Stacjonarny Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej

elem rehabilitacji ogólnoustrojowej w warunkach stacjonarnych jest kompleksowa rehabilitacja pacjentów, których stan kliniczny nie pozwala na rehabilitację w warunkach ambulatoryjnych.

Oddział Rehabilitacji w Gdyni dysponuje 25 miejscami. Funkcjonuje na podstawie umowy zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia z zakresu rehabilitacji ogólnoustrojowej pacjentów dorosłych, rokujących poprawę stanu funkcjonalnego:

• po urazach,
  • po zabiegach operacyjnych,
  • z zaostrzeniami chorób przewlekłych powodujących dysfunkcję narządu ruchu w stopniu ograniczającym możliwość rehabilitacji ambulatoryjnej, którzy jednocześnie wymagają innych działań terapeutycznych, edukacyjnych, profilaktycznych i diagnostycznych.

Osoby ubiegające się o skierowanie muszą być:

1. Ubezpieczone w Narodowym Funduszu Zdrowia,
  2. Skierowane przez lekarzy ubezpieczenia zdrowotnego:
    • oddziałów urazowo-ortopedycznych, chirurgicznych, neurochirurgicznych, neurologicznych, reumatologicznych,
    • w przypadku zaostrzeń chorób przewlekłych - przez lekarzy poradni rehabilitacyjnych, urazowo-ortopedycznych, neurologicznych, reumatologicznych oraz lekarzy poz.

Czas pobytu pacjenta w oddziale 4 - 6 tygodni.